Certification
GOTS

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Global Organic Textile Standarts (GOTS)
GOTS1
GOTS2
GOTS3
WHAT IS GOTS?

GOTS dört tanınmış kuruluş tarafından kurulmuştur: Organic Trade Association (OTA, ABD), Internationaler Verband der Naturtextilwirtschaft (IVN, Almanya), Soil Association (Birleşik Krallık) ve Japan Organic Cotton Association (JOCA, Japonya). Bunlardan ikisi (IVN ve JOCA) tekstil endüstrisi kuruluşları iken, diğer ikisi (OTA ve Soil Association) organik tarım ve gıdaya dayanan organik kuruluşlardır.

‘Organik Ürünleri Teşvik’ konusunda geniş deneyime sahiptirler ve tümü organik tekstil ürünleri için bireysel işleme standartları geliştirmiştir.

GOTS, bu geliştirilen standartların uluslararası alanda tanınmaları için sistematik hale getirme arzusundan ortaya çıktı.

GOTS organizasyonu, düzenli standart güncellemeler için diğer ilgili uluslararası paydaş organizasyonları ve uzmanlarının tavsiyelerinden ve girdilerinden yararlanır.

Küresel Organik Tekstil Standardı (GOTS) açıkça tanımlanmış bir dizi kritere sahiptir ve şeffaftır.

GOTS, tüm tekstil tedarik zincirinin bağımsız sertifikasyonuyla desteklenen, ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere organik lifler için dünya çapında lider tekstil işleme standardıdır.

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS), organik tekstiller için dünya çapında tanınan gereksinimleri tanımlamak için önde gelen standart belirleyiciler tarafından geliştirilmiştir.

GOTS sertifikalı tekstiller, hammaddelerin hasatından, çevresel ve sosyal açıdan sorumlu üretimden etiketlemeye kadar, tüketiciye gözle görünür bir güvence sağlar.

Your Full Service Provider in Tekstile Process Solutions

Opening hours

Mon

8 am - 6 pm

Tue

8 am - 6 pm

Wed

8 am - 6 pm

Thu

8 am - 6 pm

Fri

8 am - 6 pm

Sat - Sun

Closed

WRITE USQuotation Request

    İsminiz (Gerekli)*
    Telefon (Gerekli)*
    Eposta (Gerekli)*
    Konu (Gerekli)*
    Mesajınız